LIEPOS 6 – TOJI BAISOGALOJE, MAŽOJOJE KULTŪROS SOSTINĖJE

Kaip ir visa Lietuva, ir viso pasaulio lietuviai, šventėme Valstybės dieną, minėjome Tautiškos giesmės dešimtmetį.

Liepos šeštoji prasidėjo jauno dailininko Lino Kaziulionio ir jo padėjėjos, žmonos, Evelinos Kaziulionės sumanyto projekto įgyvendinimu. Projektą finansuoja Lietuvos Kultūros Taryba. Projektas skirtas  2019 metų Lietuvos mažųjų kultūros sostinių įprasminimui. Remiantis Lietuvos miestelių išskirtinumais, sumanyta sukurti 10 originalių gatvės meno kūrinių ant pastatų sienų mažosiose Lietuvos kultūros sostinėse, kurie atspindėtų tos vietos dvasią, istoriją, ten gyvenusius žymius žmones, formuotų miestelio identitetą. Taip pat bus sukuriamas šių kūrinių turistinis gatvės meno žemėlapis/gidas. Šis projektas prisideda prie meno sklaidos ir mažųjų miestelių bendruomenių aktyvinimo, vidinio ir išorinio turizmo skatinimo.

Baisogalos seniūnija projektui pasiūlė elektros skydinės sieną. Ši siena stovi šalia aikštės, kurioje vyksta miestelio turgelis. Bendruomenės atstovai manė, kad piešinyje galėtų atsispindėti Baisogalos istoriniai faktai. Iš dviejų eskizų pasirinktas Dvaro sodybos vėjo malūnas. Eskizas įgyvendintas  liepos 6 dieną. Dailininkas tapė 7 valandas. Visą tą laiką baisogališkiai ir miestelio svečiai būriavosi ir stebėjo, kaip sekasi darbas. Dėkojome Linui ir Evelinai, o jie įteikė padėkos raštą seniūnei Renatai Masiulienei.

Baisogalos kultūros centro mėgėjų teatras vežė dovanų Stasio Žemačio komediją ,,Jaunikis iš Kauno“ į Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus – draustinio Kleboniškių kaimo klojimą. Smagu, kad šventinę dieną ir Baisogalos teatras sulaukė žiūrovų dėmesio.

Vakare Baisogalos kultūros centre baisogališkių laukė dovana – retro muzikos koncertas ,,O buvo taip…“.  Profesionalių solistų, instrumentalistų ir šokėjų nuotaikingai atliekami pasaulio ir lietuvių autorių kūriniai sulaukė žiūrovų pritarimo ir daug aplodismentų. Visi kartu koncerto pabaigoje dainavome Galinos Savinienės  ir Justino Marcinkevičiaus dainą ,,Lietuva“.

Aikštėje, prie kultūros centro, Baisogalos seniūnė Renata Masiulienė pakvietė giedoti Tautišką giesmę ,,kad įkvėpę giesmės, toliau gyventume žmogaus ir tautos vertą gyvenimą“.

Po Giesmės giedojimo koncertavo indų folkloro šokėjų grupė SHRUSTI PERFORMING ARTS. Indų kolektyvas (18 dalyvių) atvyko iš Ahmedabado provincijos ir dalyvauja Šiauliuose  Tarptautiniame folkloro festivalyje ,,Saulės žiedas“.

Didžiausią įspūdį paliko vyrų šokių grupė, padovanojusi savo protėvių kovos šokį.

Džiaugiamės, kad buvome kartu, kad skambiai ir su meile giedojome savo Tautos Giesmę. Dėkojame už rėmimą Lietuvos Kultūros Tarybai, Radviliškio rajono savivaldybei ir Mažosios kultūros sostinės globėjui Radviliškio rajono savivaldybės merui Antanui Čepononiui.

Informaciją pateikė BKC renginių organizatorė Vilija Kaščionienė Nuotraukos: Renatos Masiulienės, Arvydo Žaromskio ir Pauliaus Kablio