„Menant laisvės kainą“ : Sausio 13-osios minėjimas Baisogaloje
Prieš trisdešimt dvejus metus – 1991 metų sausio 13 dieną įvyko masinis taikus Lietuvos piliečių pasipriešinimas Sovietų Sąjungos vadovybės bandymui jėga paimti į savo rankas Vilniaus televizijos bokštą, Radijo ir televizijos komiteto pastatą, Parlamento pastatą ir kitus, valstybiniam perversmui reikšmingus objektus. Kasmet Sausio 13-oji mums primena iškovotą pergalę – Lietuvos laisvę ir jos didvyrius – Laisvės gynėjus.
Minint šią svarbią datą, Baisogalos kultūros centras prisijungė prie pilietinės akcijos „Atmintis gyva, nes liudija“. Laisvės gynėjų dienai paminėti dienos pavakarę organizuotas minėjimas „ Menant laisvės kainą”. Kartu prisiminta ir kiekvieno mintyse sukalbėta malda už tuos, kurie kovojo ir žuvo už mūsų Laisvę. Renginyje prisiminti ir tylos minute pagerbti 14 taikių Lietuvos piliečių – Laisvės gynėjų, sugiedota Tautiška giesmė, gyvų gėlių kompozicija garbingai padėta prie paminklo „Žuvusiems už Lietuvos laisvę“. Visi susirinkę pasidžiaugė, jog šiandien Lietuva yra girdima, matoma, žinoma visame pasaulyje. Ir jaunoji karta bus visuomet dėkinga tiems, kurie tą naktį kovojo už tai, kad šiandien mes galime laisvai iškelti trispalvę į orą, galime kalbėti savo, lietuvių kalba, kad galime jausti laisvės skonį. Renginyje svečiavosi ir sveikinimo žodžius susirinkusiems tarė Radviliškio rajono savivaldybės meras Vytautas Simelis, administracijos direktorės pavaduotojas Justinas Pranys, Baisogalos seniūnijos seniūnė Renata Masiulienė, apie svarbius įvykius kalbėjo ir šaulius palaimino Baisogalos parapijos klebonas Arūnas Urbelis. Pasveikinti atvykusių svečių, visi minėjimo dalyviai vieningai klausėsi ir patys pritarė Baisogalos kultūros centro folkloro ansamblio „Dainoriai“ bei Adelės Kablytės (vadovas P. Kablys) atliekamiems kūriniams.
Minėjimo renginį tęsė Baisogalos 608 šaulių kuopos šaulių priesaikos ir pasižadėjimo priėmimo ceremonija, o visi susirinkusieji tapo neeilinio įvykio liudininkais. Po ypatingo momento gausus baisogaliečių būrys drauge su folkloro ansambliu „Dainoriai“ sudainavo finalinę K. Mašanausko dainą „Lietuva“. Po iškilmingo minėjimo visi buvo pakviesti vaišintis R. Narbučio pagaminta kareiviška koše bei rėmėjų (kavinė „Pas Zitą“) keptu gardžiu pyragu ir kvapnia arbata. Pasistiprinę, daugiau nei 50 energingų, entuziastingų, Lietuvą mylinčių žmonių, iškeliavo į 13 kilometrų naktinį žygį. Baisogalos kultūros centro darbuotojai iškilmingai pasitiko iš simbolinio žygio sugrįžusius žygeivius ir juos apdovanojo atminimo diplomais.
Organizatoriai labai dėkoja visiems susirinkusiems, svečiams, visiems buvusiems kartu, folkloro ansambliui „Dainoriai“, Adelei Kablytei, nuolatiniams mūsų rėmėjams ir pagalbininkams – kavinei „Pas Zitą“, R. Narbučiui, Baisogalos seniūnijai, šauniesiems šauliams, jų vadams ir visiems, kurie prisidėjo prie šios datos paminėjimo. Pabuvimas kartu, vienybėje yra pats svarbiausias, nes nežinome, kada prireiks visų mūsų jėgos ir stiprybės palaikyti mūsų valstybę, kad išliktų jos brangiausia vertybė – Laisvė.
Nuotraukos A. Žaromskio ir BKC
„Užmirštas geležinkelio miesto paveikslas“ Baisogalos kultūros centre
Meno kūriniams vertinti mes niekada neturėsime nieko, išskyrus jausmą ir protą, o tai patys netiksliausi pasaulyje instrumentai.
Baisogalos kultūros centre sausio 6 d. atidaryta Respublikinio dailės mokytojų ir menininkų seminaro-plenero „Kurkime kartu 2021“ paroda „Užmirštas geležinkelio miesto paveikslas“. Ši paroda, gimusi iš projekto, labai svarbi išsaugant Radviliškio – geležinkelio miesto – identitetą, tapatybę ir savastį. 2021 m. birželio 21 – 23 d. Radviliškio miesto kultūros centras, bendradarbiaudamas su dešimtmetį plenerus Radviliškyje organizuojančia dailininkų bendruomene ir Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centro Suaugusiųjų ir jaunimo neformaliojo ugdymo skyriumi, sukvietė kūrėjus prisijungti prie inicijuoto projekto ir įgyvendinti idėją – tapyti tema „Užmirštas geležinkelio miesto paveikslas“.
Taip buvo stengiamasi atgaivinti savo krašto istoriją, atrasti gyvą ir asmenišką santykį su laikotarpiu, kai tų laikų gatvės alsavo visiškai kitokiu vaizdu, kitokiais pastatais ir istorijos puslapiuose nugulusiomis įžymių žmonių pavardėmis. Taip buvo siekiama ne tik prisiminti krašto istoriją, sunaikintus miesto objektus, bet ir išsigryninti sunaikintų pastatų vaizdinį, kuris padės kitame – tęstiniame projekte – atkuriant išnykusių objektų kopijas, vadinamas mažosios architektūros ansambliu.
Savitas krašto istorijos pateikimas, vadovaujantis šiuolaikiniais metodais ir technologijomis, yra puiki susipažinimo priemonė miesto svečiams ir gyventojams. Ši paroda –istorijos faktų bei kultūros paveldo atkūrimas ir išsaugojimas.
Baisogalos kultūros centre eksponuojamą parodą atidarė, savo darbus pristatė vienos iš plenero dalyvių: Inga Ginkevičiūtė, Audronė Kudžmaitė, Rasa Brazdžionienė, kurios pasidalino vykusio plenero kūrybiniu procesu, jausmais, mintimis.
Parodą galima apžiūrėti iki sausio 31 d.
Baisogalos kultūros centras skambiai palydėjo senuosius metus
Naujieji metai, sakoma, yra lyg dar vienas tuščias gyvenimo knygos puslapis, kurį kiekvienas iš mūsų pildysime naujomis istorijomis. Gruodžio 29-ąją su gražiausiais palinkėjimais palydėjome senuosius – Baisogalos kultūros centre vyko mėgėjų meno kolektyvų teatralizuotas koncertas, kurio metu buvo apdovanotas kiekvienas. Skambėjusios dainos, puikūs šokiai bei teatralizuotos koncerto scenos nepaliko abejingų.
Žiūrovams savo programas dovanojo: pramoginės muzikos orkestras (vadovas Vilimas Malinauskas), liaudiškų šokių grupė „Žolynėlis“ ir įvairių stilių šokių grupė „Tripp Trapp (vadovė Jūratė Kačiukevičienė), netradicinė kapelija „Dainoriai“ (vadovas Paulius Kablys), kultūros centro duetas – Paulius Kablys ir Neringa Bernadickienė, moterų įvairių šokių stilių grupė. (vadovė Jūratė Kačiukevičienė), folkloro ansamblis „Dainoriai” (vadovai Paulius Kablys ir Asta Jurevičienė), liaudies kaimo kapela „Žvangulis“ ir vaikų kapelija „Žvangučiai“ (vadovas Vilimas Malinauskas), moterų vokalinis ansamblis (vadovė Neringa Bernadickienė), vaikų įvairių šokių stilių grupė „Tripp Trapp Kids“ ir vaikų įvairių šokių stilių grupė „Tripp Trapp Junior“ (vadovė Jūratė Kačiukevičienė), mišrus choras „Naktikovas“ (vadovė Neringa Bernadickienė). Mėgėjų meno kolektyvams, jų vadovams ir visam centro kolektyvui gražius padėkos žodžius dovanojo Baisogalos seniūnė Renata Masiulienė, centro direktorė Erika Liukienė, o Baisogalos kultūros centras dėkoja Radviliškio rajono savivaldybės Merui Vytautui Simeliui ir administracijos direktorei Jolantai Margaitienei už parodytą dėmesį, linkėjimus ir dovanas. Taip pat renginio vedėjui Romanui Dudnikui ir renginio organizatoriui Modestui Vaitkevičiui, garsistams ir apšvietėjams, ištikimiems renginių fotografams ir žiūrovams.
Tegul šventinį vakarą pradėta kurti istorija nepalieka abejingų, te ji tęsiasi 2023-iaisiais. Viliamės, jog ir kitais metais mus suburs bendri renginiai, įsimintinos akimirkos, gražūs ir šilti pasibuvimai kartu.
Nuotraukos Sigito Mikučio ir Arvydo Žaromskio.
Baisogalos Kalėdų eglės įžiebimo žiemiškai pasakiška šventė
Gruodžio 9 dienos vakaras Baisogaloje kvepėjo ateinančiomis didžiausiomis žiemos šventėmis: viskas aplink padengta storu sniego sluoksniu, šviečiančios Kalėdinių eglučių skvero eglės, įvairios Kalėdinės dekoracijos, kisielius, arbata, pyragas – viskas tarytum žiemiškoje pasakoje.
Atėjusius į šventę vaikus ir suaugusius džiugino kultūros centro vaikų ir jaunimo dainavimo grupės (vadovė N. Bernadickienė) atliekamos dainos, netradicinės kapelijos „Dainoriai“ dalyvių grojama muzika, o atvykę Kalėdų Senelio padėjėjai ne tik atbūrė iš vaikų surinktus laiškus Kalėdų Seneliui, bet ir dovanojo smagią nuotaiką, šokius ir žaidimus. Akį traukianti vieta buvo Kalėdinių eglučių skveras, kurią puošia net 12 įstaigų, įmonių, kolektyvų, šeimų sukurtų nuostabių eglučių: Baisogalos jaunimo erdvės, Baisogalos kultūros centro, Baisogalos gimnazijos, Baisogalos mokyklos-darželio, Baisogalos „Norfos“, 5A klasės tėvų, Baisogalos priestočio bendruomenės „Imantai“, Domarkų šeimos, Baisogalos bibliotekos, Baisogalos kavinės „Pas Zitą“, Baisogalos pirminės sveikatos priežiūros centro, Baisogalos šaulių. Iš šešių asmenų sudaryta vertinimo komisija, kurią sudarė Inga Ginkevičiūtė, Rita Jurkuvienė, Erika Liukienė, Rasa Brazdžionienė, Genutė Butkevičienė, Audronė Kudžmaitė, Kristina Klusaitė, svarstė, diskutavo ir rinko gražiausias egles pagal gamtos išsaugojimo, tausojimo, išradingumo, bendruomeniškumo, originalumo kriterijus. Pirmą vietą komisija skyrė eglei, sukurtai kavinės „Pas Zitą“ kolektyvo, antrą vietą dalinosi Domarkų šeima ir Baisogalos „Norfos“ kolektyvas, o trečia vieta atiteko Baisogalos priestočio bendruomenės „Imantai“ sukurtai eglei.
Vaikai sulaukė ir atvykusio Kalėdų Senelio, kuris pasiėmė jam skirtus mažųjų draugų laiškus ir vaišino visus saldainiais. Vakaro pabaigoje buvo įžiebta pagrindinė Baisogalos Kalėdų eglė, kuri dar džiugins ir džiugins visų akis ir skleis artėjančių švenčių gerą nuotaiką. Baisogalos kultūros centras dėkingas Baisogalos seniūnijai už visokeriopą pagalbą, kuriant Kalėdinį grožį, ir visiems prisidėjusiems ir palaikiusiems Kalėdinių eglučių skvero sukūrimo idėją.
Baisogaloje suspindus Kalėdų eglei, norisi palinkėti: dalinkimės gerumu, pozityvumu, jaukumu ir kiekvienas spinduliuokime tą stebuklingą laukimą.
Kalėdinė pasaka Baisogalos kultūros centre
Yra teigiama, jog menas yra jausmo įkūnijimas. Visi tai suvokiame, bet ne visi esame pajėgūs sukurti, ne kiekvienas iš gamtos yra apdovanotas gebėjimu būti menininku-kūrėju, ne kiekvienam paklūsta plunksna ar teptukas…
Gruodžio 6 dienos vakare mus subūrė ypatingas vakaras ir jaukus renginys. Belaukiant Kalėdų stebuklo ir širdį užliejant šventiškoms melodijoms į mūsų kultūros centrą sukvietė menininkių kraštiečių: Ingos Ginkevičiūtės ir Audronės Kudžmaitės darbų paroda ,,Kalėdinė pasaka“. Parodos autorės mielai pristatė savo kurtų darbų techniką, pristatė jų atsiradimo istorijas bei pasidalino mintimis apie kūrybos kelią. Jaukų vakarą vainikavo giesmės ir dainos, atliekamos Neringos ir Banguolės, bei ypatingas atėjusiųjų susidomėjimas darbais.
Malonu, jog turime savo krašto kūrėjus ir galime pasidžiaugti jų dovanojama kūryba, kurioje kiekvienas grumstelis, papuolęs į kadrą, atgimsta vis nauja interpretacija kūrybiniuose darbuose. Baisogalos kultūros centras labai džiaugiasi ir dėkoja už galimybę eksponuoti parodą ir laukia parodos lankytojų iki sausio pirmos. Nuoširdžiai dėkojame mūsų nuostabiam fotografui, kuris, negailėdamas savo laisvo laiko, įamžina ne tik renginių akimirkas, bet ir užfiksuoja kūrybos darbus.
Visiems linkime jaukumo ir šilumos Jūsų namams ir sieloms, te gerumo angelas nutupia ant Jūsų peties ir apdovanoja pačiomis brangiausiomis dvasinėmis dovanomis – supratimu, sveikata, įkvėpimu, artimųjų laime ir, žinoma – meile.
Nuotraukos Arvydo Žaromskio ir Baisogalos kultūros centro.
Baisogaloje – Muzikos ir poezijos vakaras „Norėčiau būt vėjas“
Fortepioninės muzikos ir poezijos mylėtojai trečiadienio pavakary susitiko Baisogalos kultūros centre. Savo gerbėjus lapkričio 23 d. į poezijos ir muzikos vakarą ,,Norėčiau būt vėjas“ pakvietė Baisogalos kultūros centro mėgėjų teatras (vadovė Vilija Kaščionienė). Lietuvių poetų meilės lyriką skaitė Zenonas Gailevičius, Šekspyro Sonetus: Zigmas Čelkevičius, Edvardas Bielokopitovas ir Romas Areliūnas. Italų bei ispanų kompozitorių (Federiko Mompou, Ottorino Respigi ir Joahuin Turinas) kūrinius fortepionu skambino profesionalus atlikėjas Andrius Vasiliauskas – jau ne kartą pateikęs savo fortepioninės muzikos programas Baisogalos Dvaro salėje arba Baisogalos kultūros centre.
Jaukus ir prasmingas vakaras neprailgo ir nuteikė teatro ir muzikos gerbėjus pamąstymams ir Adventinėms nuotaikoms. Nuotraukos Kazio Strolio.
Baisogalos kultūros centro moterų vokalinio ansamblio kūrybos vakaras
Lapkričio 19 d. Baisogalos kultūros centre įvykęs renginys ilgam išliks baisogaliečių ir svečių atmintyje. Baisogalos kultūros centro moterų vokalinis ansamblis su trenksmu atšventė savo kūrybinės veiklos 15–os metų jubiliejų. Profesionalus požiūris į kasdienį darbą ir galutinį rezultatą bei puiki vadyba lemia kolektyvo sėkmę konkursuose, festivaliuose, šventėse, įvairiausiuose renginiuose, populiarumą ir meilę klausytojų širdyse.
Išmoningas šventinio vakaro ,,Pašėlusiu greičiu“ vedėjas Modestas Vaitkevičius (policininkas, kelių patrulis) suabejojo, ,,ar garsusis BMV iš BKC leistinu greičiu ir saugiai važinėja Lietuvos keliais, keleliais ir autostradomis, ar sąžiningu būdu tiek suknelių pasisiuvo ir tiek diplomų įvairiuose konkursuose laimėjo“? Bet panašu, kad tik vienas policininkas ir abejojo ugningųjų ansambliečių profesionalumu ir patikimumu, nes visi pakviesti liudininkai: Radviliškio rajono savivaldybės meras Vytautas Simelis, LR Seimo nario Antano Čepononio padėjėja Ilona Gvazdžiauskienė, savivaldybės administracijos direktorė Jolanta Margaitienė, pavaduotojas Justinas Pranys, kultūros, paveldosaugos ir turizmo skyriaus vedėja Justė Juškaitė, Baisogalos seniūnė Renata Masiulienė ir buvęs seniūnas Romas Kalvaitis, Pakruojo kultūros, paveldosaugos ir viešųjų ryšių skyriaus vedėja Renata Budrienė, centro direktorė Erika Liukienė, bendruomenės ,,Imantai“ pirmininkas Arūnas Marašinskas ir ,,gėlių fėja“ Birutė Astrauskienė ne tik dovanas, gėles dovanojo vadovei Neringai Bernadickienei ir kolektyvo dalyvėms, bet ir sveikino sulaukus brandžios paauglystės, liudijo, kad moterys nuoširdžiu darbu pasiekė puikių rezultatų ir laimėjo pripažinimą klausytojų širdyse, linkėjo, kad dar ilgai negestų kūrybinė ugnis ir tęstųsi koncertinė veikla. Panašius liudijimus pateikė ir nuotaikingus pasirodymus dovanojo kolektyvo draugės: Raseinių kultūros centro moterų tercetas, Pakruojo kultūros centro ir Kražių Motiejaus Kazimiero Sarbievijaus kultūros centro moterų vokaliniai ansambliai.
Jei po sveikinimų, vedėjo Modesto pašmaikštavimų ir ansamblių dainų, dar kam nors ir stigo geros nuotaikos tai grupės ,,Patruliai“ skambios dainos, energingi šokiai ir sveikinimai jubiliatėms, užbūrė pilnutėlę salę siautulingam pusvalandžiui.
Kolektyvo dalyvės Aušra ir Sandra viso ansamblio vardu dėkojo savo mamoms, šeimų nariams už kantrybę. Verslininkams, rėmėjams už finansinę paramą, organizuojant jubiliejinį vakarą, sveikintojams už gėles, dovanas ir nuoširdžius palinkėjimus, o ištikimiems klausytojams ir sekėjams tarė: ,,Kvieskit, laukit ir mes atvyksim. Pašėlusiu greičiu“.
Sigito Mikučio ir Arvydo Žaromskio nuotraukos
Baisogaloje baigėsi II-asis mėgėjų teatrų festivalis ,,Vaidina kaimynai“
Rugsėjį, spalį ir lapkritį Baisogalos kultūros centras kvietė į sekmadienio popiečių susitikimus su mėgėjų teatrais – kaimynais iš Šiaulių, Panevėžio, Kėdainių ir Radviliškio rajonų, kvietė į II-ąjį mėgėjų teatrų festivalį ,,Vaidina Kaimynai“. Per tris festivalio dalis baisogaliečiai ir svečiai pamatė net septynis įvairios tematikos spektaklių pastatymus.
Lapkričio 13 d. žiūrovai rinkosi į festivalio III-iąją dalį. Džiugu, kad festivalis jau turi savo ištikimų gerbėjų ratą ir jis vis didėja. Baisogalos kultūros centro aktoriai Gražina Areliūnienė (Darata) ir Paulius Kablys (Tomas) pristatė pasirodysiančius kolektyvus. Tai du antros kategorijos teatrai iš Panevėžio rajono. Pirmieji scenoje pasirodė Smilgių kultūros centro Perekšlių padalinio mėgėjų teatras ,,Sulėgrįža“. Režisierė Audronė Palionienė ir kolektyvas parodė valandos trukmės J. Žemaitės ir Bitės (Dvi Moteri) pjesę ,,Litvomanai“. Pjesė patriotinio pobūdžio, pasakojanti apie unikalų reiškinį – knygnešystę. Ši tema aktuali ir mums, baisogaliečiams, nes ir čia kryžiavosi knygnešių keliai, iš mūsų krašto kilęs knygnešys Juozas Zauka. Antrieji pasirodė Krekenavos kultūros centro mėgėjų teatras ,,Avilys“ (režisierė Miranda Vaitkevičienė). Aktoriai sako: ,,mes ne tik mėgėjų teatras, mes teatrinė šeima“. 22 metus gyvuojančio kolektyvo repertuare spektakliai skirti ir vaikams, ir suaugusiems, o daugiausia – komedijų. Tad ir festivalio žiūrovai galėjo pasijuokti stebėdami komediją ,,Loterija po 15 metų“. Festivalį uždarė šeimininkai, Baisogalos kultūros centro mėgėjų teatro aktoriai, parodydami Juozo Grušo vodevilį ,,Nenuorama žmona“ (režisierė Vilija Kaščionienė, scenografė Inga Ginkevičiūtė). Šio pastatymo premjera įvyko liepos 13 d.
Žiūrovai džiaugėsi pamatytais spektakliais, aktoriai – gėlėmis, padėkomis ir dovanomis. Esame dėkingi visiems išradingiesiems teatralams ir tikime, kad festivalis gyvuos dar ne vienerius metus.
Nuotraukos Arvydo Žaromskio ir Baisogalos kultūros centro
Šiurpių ir Helovyno vakaras Baisogalos kultūros centre
Dabartinis Helovynas senovėje buvo vadinamas „Samhain“. Pasak legendų, Samhaino naktį atsivėrė nematomos durys tarp gyvųjų ir dvasių pasaulio. Per šią spragą mirę artimieji gali „aplankyti“ savo gyvus palikuonis. Dabartinis Helovynas – ne amerikietiška, o airiška šventė, kurios kilmė slypi senojoje keltų kultūroje. Išlikę personažai – vampyrai, vilkolakiai, vaiduokliai, zombiai ir raganos. Pagrindinis šventės simbolis – vadinamasis Džeko žibintas. Tai paprastas moliūgas, ant kurio išraižytas grėsmingai besišypsantis veidas. Buvo tikima, kad tokia namo puošyba išvarys iš jo piktąsias dvasias.
Renginį pradėjo kolektyvas ,,Mados kampas“, atvykęs iš Radviliškio (vadovė Jadvyga Kurmanskienė). Buvo pristatytos dvi kolekcijos: „Juodai balta“ – autorės Karolina Aleknaitė, Viktorija Pryšmantaitė, Orinta Banytė ir „Interpretacija vitražo tema“ – autoriai Gytis ir Laimis Genevičiai.
Apie Helovyno prasmę, simbolius ir personažus padiskutavome su mažaisiais šventės dalyviais, klausėmės šiurpių istorijų įrašų, kuriuos pateikė kultūros centro mėgėjų teatro dalyviai.
Buvo įteiktos padėkos kolekcijų autoriams, dovana visam darniam kolektyvui ir, žinoma, puikiam kūrėjų duetui Jadvygai ir Donatui Kurmanskiams.
Plojimais išlydėjus jaunuosius modelius, direktorė pristatė ,,Imantų“ bendruomenės gražiadarbę Ritą Jurkuvienę, kuri papasakojo apie moliūgų puošybą, atnešė daug spalvingų priemonių. Dėkojame Ritai Jurkuvienei, Vitalijos ir Valdo Gumbakių šeimai už moliūgus, Eglei Daukšienei už dekoruotą moliūgą – liūtą, o DIJO ūkiui ne tik už daugybę padovanotų moliūgų, bet ir už užmegztą bendradarbiavimą.
Visiems, kas norėjo pasigaminti Helovyninę dekoraciją, veikos tikrai netrūko, o vakaras su gardžia arbata, smagiais pašnekesiais praėjo akimirksniu ir buvo ne tik šiurpus, bet ir labai jaukus.
Linksma kapelų šventė „Grok, trypk ir dainuok“ Baisogaloje
Spalio 23 d. svečių ir baisogaliečių būreliai traukė į Baisogalos kultūros centrą. Kitaip ir būti negalėjo, nes jau trečią kartą vyko respublikinė linksma ir kitokia kapelų šventė ,,Grok, trypk ir dainuok“.
Renginio organizatoriai, Baisogalos kultūros centro netradicinė kapelija ,,Dainoriai“ ir vadovas Paulius Kablys, visada į šventę kviečia dar nematytus ir negirdėtus kolektyvus, todėl ir šį kartą net penki kolektyvai žėrėjo įvairiomis muzikinėmis spalvomis, išmone, šiluma ir gebėjimu užmegzti ryšį su žiūrovais.
Pirmoji į sceną šmaikštaus ir spalvingo renginio vedėjo Pauliaus Kablio buvo pakviesta jaunimo kapela ,,Svaja“ iš Marijampolės kultūros centro Baraginės skyriaus. 2018 m. kapelai suteikta III kategorija. Vadovas Antanas Maziliauskas sako, kad tai aktyviai koncertuojantis respublikiniuose renginiuose ir konkursuose kolektyvas. Jauniausiai dalyvei, grojančiai armonika, dar tik dešimt metų. Kapelos ,,Svaja“ muzikantai padovanojo savo krašto liaudies ir savo kūrybos kūrinius. Klausytojus žavėjo jaunųjų atlikėjų darna ir susiklausymas.
Jaunimo kolektyvą keitė jau 47 – erius metus gyvuojanti Užvenčio kultūros centro kapela ,,Venta“ ir naujoji vadovė Jurgita Mickevičienė. Kolektyvas nuolat dalyvauja rajono, apskrities renginiuose, respublikinėse Dainų šventėse, 1989 m. ,,Grok, Jurgeli“ konkurse ,,Venta“ iškovojo laureatės vardą. Kolektyvo pasirodyme gražiai persipynė atgaivintos seniau skambėjusios melodijos ir naujai paruošti kūriniai.
Žemaičius keitė žemaičiai – stilizuotos muzikos kapela ,,Liepa“ iš Akmenės rajono savivaldybės kultūros centro Papilės kultūros namų. Kolektyvas susibūrė 2001 m. Kapelos vadovas Laimutis Čeludis sako: ,,muzika negali mąstyti, bet ji gali įkūnyti mintį. Kolektyvo credo – užsispyrimas ir atsidavimas muzikai“. Vadovui pasirinkti repertuarą nėra sudėtinga, nes turi savo gretose poetą ir kompozitorių Vytautą Užą. Klausytojus labai sužavėjo kūrinys ,,Laikas“ ir visas nuotaikingas pasirodymas.
Pilni energijos ir geros nuotaikos sklidini į sceną kilo dar tik vakar savo kūrybinės veiklos 25-metį atšventusios, I kategorijos kapelos ,,Ratasai“ dalyviai iš Miežiškių kultūros centro. Vadovas Raimondas Griškelis ir kolektyvas apdovanoti Lietuvos liaudies kultūros centro ir Pasaulio lietuvių dainų švenčių fondo įsteigta ,,Aukso paukšte“. Vadovo credo – ,,Ką dirbi – dirbk gerai“. Kapela žiūrovams padovanojo visą puokštę gerų emocijų ir muzikinio skambesio.
Muzikinės šventės pabaigoje koncertavo renginio organizatoriai ir šeimininkai – Baisogalos kultūros centro netradicinė kapelija ,,Dainoriai“. Vadovaujami Pauliaus Kablio muzikantai dovanojo gražiausius ir skambiausius kūrinius, kurie puošia kolektyvo repertuarą. ,,Dainoriai“ daug koncertuoja Lietuvoje, dalyvauja šventėse, edukaciniuose renginiuose.
Centro direktorė Erika Liukienė dėkojo žiūrovams už dėmesį ir palaikymą, renginio dalyviams už profesionalumą ir gerą emociją ir, žinoma, organizatoriams – kapelijos muzikantams, renginio sumanytojui ir vadovui Pauliui Kabliui už muzikos sklaidą ir tradicijų puoselėjimą. Visiems kolektyvams buvo įteiktos centro padėkos ir dovanos.
Ištikima kultūros centro renginių lankytoja Dalia Kaklauskienė ir šio renginio gerbėja perdavė savo gamintas dovanėles kolektyvų vadovams. Po netradicinės kapelijos ,,Dainoriai“ atliktos dainos ,,Už jaunystę ir draugus“, tarsi renginio himno, vadovas Paulius Kablys, gavęs iš žiūrovų patikinimą, kad šventė puiki ir reikalinga, pakvietė susitikti ir kitą rudenį.
Parengta pagal Baisogalos kultūros centro informaciją. Nuotraukos Kazio Strolio ir BKC.
Mano augintinis – mano ištikimas draugas
Lietuvos respublikos seimas 2022 metus paskelbė gyvūnų gerovės metais. Spalio 4 d. buvo pasaulinė gyvūnijos diena. Visą spalį Lietuvoje vyksta įvairiausi renginiai, skirti gyvūnų globai ir priežiūrai.
Spalio 20 d. ir Baisogalos kultūros centre vyko valanda, skirta gyvūnų gerovės metams, ,,Mano augintinis – mano ištikimas draugas“. Vyko gyvūnėlių ,,paradas“, kurio dalyvius pristatė Deimantė. Apie savo augintinius pasakojo jaunieji šeimininkai: buvo pristatyti keturi triušiai ir trys šunys.
Patarimų negailėjo maisto ir veterinarijos tarnybos Šiaulių departamento Radviliškio skyriaus vyriausieji veterinarijos gydytojai – inspektoriai Irma Valantinienė ir Kęstutis Mameniškis. Daugiau sužinojome apie augintinių skiepijimą, ženklinimą, sveiką mitybą ir dresavimą, o visi, kas norėjo, galėjo užduoti rūpimus klausimus, į kuriuos buvo pateikti išsamūs specialistų atsakymai.
Baisogalos mokyklos – darželio trečios klasės mokiniai, paskatinti mokytojos Nilutės Jasaitienės, pristatė savo ar įsivaizduojamų gyvūnų piešinių parodą. Net 20 piešinių puošė renginį. Turtingą bibliotekoje esančių knygų parodėlę apie gyvūnus pristatė Radviliškio Viešosios bibliotekos Baisogalos filialo bibliotekininkės.
Baisogalos kultūros centro skelbtą akciją – paramą gyvūnų globos namų augintiniams apžvelgė direktorė Erika Liukienė, sakydama, kad svarbūs ne tik šie metai – Gyvūnų gerovės metai, bet svarbi kiekviena diena, kai mes rūpinamės savais ir beglobiais gyvūnais. Direktorė dėkojo visiems aukojusiems, visiems renginio dalyviams, augintinių šeimininkams, kultūros centro mažiesiems dainininkams, skaitovams ir jų vadovėms už gražias dainas ir eiles apie mūsų mažuosius ištikimus draugus, o renginių organizatorei Vilijai Kaščionienei už gražias idėjas ir iniciatyvas bei suburtus žingeidžius, aktyvius vaikus.
Parengta pagal Baisogalos kultūros centro informaciją
Baisogaloje festivalis ,,Vaidina kaimynai“ antrą kartą subūrė mėgėjų teatro puoselėtojus ir gerbėjus
Rugsėjo 25 d. popietę į Baisogalos kultūros centrą rinkosi teatro meno mylėtojai, nes prasidėjo antrasis mėgėjų teatrų festivalis ,,Vaidina kaimynai“. Pirmoje festivalio dalyje pasirodė Akademijos kultūros centro Dotnuvos skyriaus mėgėjų teatras ir Šeduvos kultūros ir amatų centro mėgėjų teatras ,,ŠKAC“.
Baisogalos kultūros centro direktorė Erika Liukienė pristatydama antrą kartą vykstantį mėgėjų teatrų festivalį dėkojo šio festivalio sumanytojai – kultūros centro režisierei Vilijai Kaščionienei. Pasidžiaugė mėgėjų teatrų aktoriais, kurie susibūrę į bendraminčių būrelį ne tik prasmingai praleidžia savo laisvalaikį, patiria kūrybinį džiaugsmą, bet ir dovanoja savo veiklos vaisius artimiesiems, draugams ir kaimynams. Direktorė žiūrovams linkėjo gerų emocijų ir pakvietė į kitus festivalio „Vaidina kaimynai“ spektaklius, kurie Baisogalos kultūros centre bus parodyti spalio 16 dieną ir lapkričio 13 dieną.
Baisogalos kultūros centro mėgėjų teatro aktoriai Zita Šimkevičienė (daktarė Puplaiškė) ir Paulius Kablys (direktorius Tomas Paspirgis , žmonos vadinamas Tiučiu) pristatė kolektyvus, kurie šiemet antrą kartą atvyko į festivalį.
Jei pernai dotnuviškiai parodė nuotaikingą komediją ,,Kvailių kaimas“, tai šiemet atvežė kito žanro pastatymą pagal Eugenijaus Ignatavičiaus apsakymą ,,Kol pakils vėjas“. Scenarijus ir pritaikymas scenai kolektyvo vadovės ir režisierės Danguolės Špokienės.
Šeduvos kolektyvas ,,ŠKAC“ pernai parodė Jono Mackonio komediją ,,Piršliai“, o šiemet atvežė spektaklį pastatytą pagal Antano Tulio novelę ,,Paskutinis pasimatymas“ (režisierė Izolina Stanulienė, dailininkas Erichas Burbulis). Tai buvo tarsi Šeduvos apylinkių gyventojų istorija.
Abu spektakliai kvietė susimąstyti apie gyvenimo prasmę, atsakomybę prieš artimuosius, moralines vertybes.
Malonu, kad žiūrovai, ir baisogaliai, ir atvykusieji iš mūsų rajono , ir Pakruojo r. Šukonių vaikų dienos centro lankytojai, šiltai priėmė ir palaikė aktorius ir teatrų vadovus.
Antroje festivalio „Vaidina kaimynai“ dalyje pirmą kartą Baisogalos kultūros centro scenoje pasirodys mėgėjų teatrai iš Miežiškių (Panevėžio r.) ir Bazilionų (Šiaulių r.). Tad visi baisogaliai ir miestelio svečiai laukiami centre spalio 16 d. 16:00 val.
Parengta pagal Baisogalos kultūros centro informaciją, nuotraukos Arvydo Žaromskio ir Baisogalos kultūros centro
Į Baisogalos kultūros centrą vėl rinkosi teatro meno mylėtojai
Spalio 16 d. Baisogalos kultūros centre įvyko II-ojo mėgėjų teatrų festivalio ,,Vaidina kaimynai“ II-oji dalis.
Kultūros centro direktorė Erika Liukienė pabrėžė teatro svarbą žmonijos gyvenime, interpretuodama teatro režisieriaus Oskaro Koršunovo mintis: ,,teatras turi kalbėti savo kalba, skverbdamasis į priežastis, o ne į padarinius. Tuo jis skiriasi nuo kitų medijų, socialinių tinklų, žiniasklaidos, televizijos ir net kino, kuris pretenduoja į mūsų vaizduotės pakaitalą. Teatras – atvirkščiai – kuria mūsų vaizduotes. Teatras neturi duoti atsakymų. Jis turi duoti emociją, kuri vėliau mūsų sąmonės šaldikliuose virsta išmintimi“.
Ir iš tiesų, susirinkę baisogaliečiai ir svečiai gavo daug gerų emocijų ir peno pamąstymams. Pirmą kartą į mūsų festivalį atvyko kaimynai: Panevėžio rajono Miežiškių kultūros centro mėgėjų teatras ir Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro Bazilionų filialo mėgėjų teatras.
Miežiškių kultūros centro mėgėjų teatrui režisierė Jurga Švagždienė pradėjo vadovauti 2008 metais. Teatrui suteikta I mėgėjų meno kolektyvų kategorija, 2016 metais šis kolektyvas tapo ,,Aukso paukštės“ laureatu, 2016 m. ir 2018 m. teatras tapo mėgėjų teatrų apžiūros – šventės ,,Atspindžiai“ laureatu, 2019 m. Lietuvos klojimo teatrų krivūlėje teatras pelnė vieną iš pagrindinių prizų, 2017 metais režisierė Jurga Švagždienė pelnė apdovanojimą ,,Ryškiausia sezono režisierė“. Baisogalos kultūros centro scenoje kolektyvas parodė spektaklį ,,Ilgam prisiminimui“. Spektaklis sukurtas, remiantis žinomų, negirdėtų ir išgalvotų žmonių prisiminimais. Scenarijaus autorė ir režisierė Jurga Švagždienė, muzikos Vadovė Lina Kairytė, dekoracijų meistras Linas Švagždys. Šis spektaklis ilgam išliks žiūrovų atmintyje ir širdyje.
Antrasis kolektyvas, Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro Bazilionų filialo mėgėjų teatras 2021 m. paminėjo savo veiklos 30 -metį. Kolektyvui suteikta I kategorija. Teatro vadovė ir režisierė Birutė Sinkevičienė. Kolektyvas dalyvavo 2014 m. ir 2018 m. Dainų šventėse. Aktoriai yra suvaidinę V. Bladykaitės ,,Žentelius“, J. Žemaitės ,,Tris mylimas“, ,,Kurčias žentas“ ir daug kitų spektaklių. Bazilionų mėgėjų teatro dalyviai garsėja kaip raiškaus žodžio meistrai, todėl pastaruoju metu kolektyvas pristato literatūrines – muzikines kompozicijas: ,,Saulėlydžio krislai“, ,,Novelės“, Krištolinės kurpaitės“, ,,Ieškodami žmogaus.“ Vieną jų festivalio žiūrovams aktoriai ir pristatė. Muzikinė – poetinė kompozicija arba tiesiog poezijos spektaklis Onos Jautakės ,,Novelės“ pavergė žiūrovų širdis įtaigiu, raiškiu žodžiu, sužadinusiu daug emocijų: gimtinės grožis, meilė Tėvynei, viskas liejosi iš širdies į širdį. Režisierė Birutė Sinkevičienė, grojo ir dainavo Raimondas Sinkevičius ir Audronė Bagūnaitė.
Baisogalos kultūros centro mėgėjų teatro dalyvės Violeta Grytienė ir Zita Šimkevičienė dėkojo atvykusiems kolektyvams, žiūrovams ir Baisogalos kultūros centro meno vadovei Vilijai Kaščionienei už festivalio sumanymą, įgyvendinimą ir kvietė į festivalio ,,Vaidina Kaimynai“ III-ečiąją dalį, kuri vyks lapkričio 13 d.
Parengta pagal BKC informaciją.
Baisogalos kultūros centre kūrėjų Jadvygos ir Donato Kurmanskių keramikos darbų parodos ,,Žydėjimas“ atidarymas
Parodos atidarymą galima apibūdinti sakiniu – nuoširdus pokalbis su kūrėjais. Spalio 7 d. Baisogalos kultūros centre šilumą skleidė ne tik jaukiai eksponuojama paroda, bet ir kultūros centro meno vadovių Neringos Bernadickienės ir Astos Jurevičienės atliekama daina ,,Širdis gerumu pražydo“. Gerumo giją jautriai tęsė direktorė Erika Liukienė, pristačiusi parodą ir sumaniai kalbinusi autorius. Į klausimą, ar lengva prakalbinti molį , Jadvyga Kurmanskienė, tautodailininkė nuo 1995 metų, atsakė, kad ,,lengva būti avangardistu, tačiau man sunku atitolti nuo profesorės A. Visockienės įskiepytų pradmenų – liaudies meno. Tik gal mano technika individualesnė. Darbuose atsiskleidžia praeitis, istorija, būtis ir buitis. Skiriamasis ženklas – žiedai, besiskleidžiantys žiedai, šalia – nykstantys kaimai ar sunykę, ar paskendę kaimai. Paukštį matai – gimsta darbai. Ir ne visada lengva padaryti, ką sumąstai. Man teko laimė sėkmingai užkliūti už molio grumsto, pamatyti, kas yra po kojomis, girdėti, kas yra šalia… Juk gyvenimo tiesa tokia: jei nežiūrėsi – nieko nematysi, jei neklausysi – nieko negirdėsi. Ir man pavyko pamatyti molio subtilybes, išgirsti paslaptingą ir užburiančią molinukų kalbą“.
J. ir D. Kurmanskiai – du kūrėjai, du žemaičiai, kartu studijavę dailę tuometiniame Šiaulių pedagoginiame institute. Baigę studijas, jau kaip šeima, 1977 m. atvyko dirbti dailės ir technologijų mokytojais į tuometinę Radviliškio 5 – ąją vidurinę mokyklą. Donatas Kurmanskis apie savo darbus atsiliepė, kaip apie gerokai stambesnius, pagamintus naudojant įvairias technologijas.
48 – erius metus gyvuojantis šeimyninis kūrėjų duetas paliko ryškų pėdsaką, nuoširdžiai ir įtaigiai dalijosi sukauptomis žiniomis bei talentu su savo mokiniais, mokė taip pamėgtos keramikos, subūrė suaugusių keramikos studiją, pastaruoju metu veda užsiėmimus su pačiais mažiausiais kūrėjais darželyje bei mokymus Radviliškio miesto kultūros centre.
Mums, baisogaliečiams, darbų autoriai padovanojo jaukią pokalbių valandą ir puikią žydinčios keramikos parodą, kuria galima pasigrožėti iki spalio 31 d.
Parengta pagal Baisogalos kultūros centro informaciją
Parodos ,,Paberžės dvasia“ atidarymas Baisogalos kultūros centre
Rugsėjo 5 d. 18.00 val. Baisogalos kultūros centre vyko kūrybinių darbų parodos atidarymo renginys. Direktorė Erika Liukienė kreipėsi į susirinkusius Tėvo Stanislovo žodžiais: ,, Būk jūra. Visada būk. Tebūna tau atleista už paklydimus. Pirmyn, jaunasis žmogau! Kad niekad nenorėtum būti paprastu tvenkiniu, kad netaptum maurais užklotu liūnu, kad netaptum visas pamazgas su savim nešančiu, o vasarą išdžiūstančiu upeliu. Ir, ak, kad vieną dieną rastum krantą. Kad rastum kur priglusti ir atsikvėpti prieš naują kelionę“. Prasmingus žodžius palydėjo meno vadovių Neringos Bernadickienės, Astos Jurevičienės ir koncertmeisterės Rasos Vaigauskaitės atliekami kūriniai.
Baisogalos Parapijos klebonas, kunigas Arūnas Urbelis kalbėjo: ,,Tėvo Stanislovo gyvenimas, Paberžės dvasia ir atminimas žmonių širdyse yra fenomenas. Daugybė žmonių prisimena susitikimus su Tėvu Stanislovu, jo paprastumą ir išmintį“.
Direktorė pristatė birželio 20-21 d. vykusio Radviliškio miesto kultūros centro ir Radviliškio krašto dailininkų bendruomenės respublikinio dailės mokytojų ir dailininkų seminaro-plenero „Kurkime kartu 2022“ parodą ,,Paberžės dvasia“. Tai „paroda, kuri mums visiems artima ne tik atstumo prasme… Mes matome tradicinio, dvyliktą kartą vykusio plenero kūrybinius darbus. Plenero organizatoriai, seminaro lektoriai, dailininkai: Radviliškio r. Šeduvos gimnazijos dailės mokytoja Jolanta Akučkienė ir Radviliškio dailės mokyklos mokytojas Ramūnas Dagys, kurie užsibrėžė tikslą aplankyti sakralinį-istorinį kompleksą Paberžėje (Kėdainių raj.), geriau pažinti garsią piligrimystės vietą, apžiūrėti išsaugotus istorinius ir kultūrinius paminklus, kraštovaizdį, atrasti įkvėpimo ir idėjų kūrybiniams darbams“.
Prie šios parodos atsiradimo labai daug prisidėjo Radviliškio miesto kultūros centro direktorės pavaduotoja Svetlana Viluskienė, kuri ne tik palaiko menininkų iniciatyvas, bet pati stengiasi suburti ir įtraukti krašto menininkus į įvairiausius projektus. Anot jos, labai svarbu ir smagu, kad paroda keliauja, kad prieš dvylika metų parodyta iniciatyva įgauna pagreitį, kad kūrybiniai darbai kasmet įprasmina naujas idėjas.
Apie savo kūrybinius darbus, apie laiką, praleistą plenere pasisakė darbų autoriai, kurie atvyko į renginį – Inga Ginkevičiūtė, Audronė Kudžmaitė, Kęstutis Kasperavičius, o savo kūrybos dainą ,,Aš negaliu pamiršti“ atliko Adelė Kablytė.
Renginyje didelis dėmesys buvo skirtas Tėvui Stanislovui, kurio pastangomis Paberžė tapo gyvybės ir žmogiškumo sala ne tik Lietuvoje, bet ir plačiai pasaulyje žinomu dvasios centru. Sena medinė Paberžės bažnyčia piligrimų širdyse išaugo iki Katedros, o Tėvas Stanislovas užsitarnavo aukščiausią titulą, apie kokį gali svajoti dvasininkas. Jis tapo Žmonių kunigu. Tėvas Stanislovas dar gyvas būdamas tapo legenda. Parodos atidarymo renginyje buvo galima susipažinti su Tėvo Stanislovo rašytomis knygomis bei knygomis apie jį. Tėvas Stanislovas sakydavo: „Kai mane minėsite, kalbėkite ne apie mane, bet mano nuveiktus darbus“. Tarsi tąsą šiai minčiai choreografinę kompoziciją ,,Baltas paukštis“ šoko kultūros centro šokių kolektyvų dalyvės Dominyka ir Evelina (vadovė Jūratė Kačiukevičienė).
Dėkojame menininkams, pasidalinusiems savo įžvalgomis ir prisiminimais, kultūros centro meno vadovams, darbuotojams ir mėgėjų meno kolektyvų dalyviams, bibliotekininkei Alvydai Žižniauskienei, visiems atvykusiems į renginį, kurie neabejingi kūrybai ir prasmingam dialogui.
Paroda pasigrožėti galima iki rugsėjo 30 d.
Parengta pagal BKC informaciją
Nuskardėjo antroji Atsisveikinimo su vasara šventė Baisogaloje
Baisogalos kultūros centras antrą kartą organizavo ,,Atsisveikinimo su vasara šventę“. Renginys ne tik pramoginis, bet ir ugdantis, mažinantis socialinę atskirtį, suburiantis įvairaus amžiaus ir įvairių pomėgių bendruomenės žmones ir įtraukiantis atvykusius iš svetur.
Šventė prasidėjo 13 val. sportinėmis varžybomis ir pramogomis, kurias pristatė kultūros centro meno vadovė Jūratė Kačiukevičienė. Malonu, kad į sportines varžybas įsitraukė daug jaunimo. Mobili jaunimo erdvė Radviliškio rajone organizavo įvairias pramogas: vadovės Mingailė ir Roberta, savanorės Kamilė ir Evelina kvietė žaisti petankę, jengą, labirintą ir tvisterį. Piešėjoms ant veidukų Austėjai, Gabijai, Akvilinai ir Paulinai patarimų negailėjo Radviliškio dailės mokyklos Baisogalos klasių dailės mokytoja Inga Ginkevičiūtė. Burbulų magiją pristatė Erika ir Šarūnė – čia dalyvių tikrai netrūko. Net du batutai kvietė pramogauti ir sportuoti. Prekybininkai džiugino savo išmone ir gardžiais patiekalais.
18 val. centro direktorė Erika Liukienė pasidžiaugė, kad antroji ,,Atsisveikinimo su vasara“ šventė jau penkias valandas vyksta nuotaikingai ir sklandžiai, kad vis daugiau žmonių renkasi, kad gerą nuotaiką kuria ir saulė, ir vanduo, o svarbiausia, žmonės. Tad kultūros centras padėkas įteikė partneriams: Baisogalos seniūnijai, mobilios jaunimo erdvės komandai, Baisogalos dailės klasių mokytojoms ir sporto renginių organizatoriui Juliui Optui.
Julius apibendrino sportinių varžybų rezultatus, pristatė prizininkus ir nugalėtojus: svarčio rovime neįveikiamas buvo Vladas Bandza, merginų grupėje – Monika Navagruckaitė, svorio laikyme taip pat nugalėtoju tapo Vladas Bandza, svorio nešime ištvermingiausi buvo Ernestas Griciūnas ir Jūratė Kačiukevičienė, atkakliose paplūdimio tinklinio batalijose nugalėtojais tapo komanda ,,Mes“ Titas ir Dominykas. Virvės traukime geriausiai sekėsi Ernestui, Pauliui ir Donatui – komandai ,,Ereliai“. Sporto renginių organizatorius Julius Optas nugalėtojams ir prizininkams įteikė taures ir medalius, o nugalėtojus apdovanojo centro direktorė Erika Liukienė, su švente pasveikino Baisogalos seniūnė Renata Masiulienė.
Koncertinę programą pradėjo populiari grupė ,,Nešpėtni bernai“, kuriems pavyko ,,užvesti“ visus susirinkusius. Po pirmojo koncerto buvo įteiktos padėkos šventės rėmėjams už kultūros centro iniciatyvos palaikymą ir bendruomeniškumo skatinimą bei paramą organizuojant vasaros palydėtuvių šventę: Birutei Radžiūnienei, Redai ir Robertui Grigaičiams, UAB ,,Gliukolvetas“, UAB ,, Benglita“, UAB ,,Baisogalos Bioenergija“, kavinei ,,Pas Zitą“, Jūratei ir Vakariui Lesnikauskams , Danguolei Kliorienei, ŽŪB ,,Vainiūnų agroservisas“, Aurimo Gaidžiūno įmonei ,,Auridana“, UAB ,,Granulita“, barui ,,Rozalimo alus“, Arūnui Marašinskui.
Koncertinę programą tęsė visų mėgiamas atlikėjas Egidijus Sipavičius ir grupė ,,Zygga“ – Gabija Radžiūnaitė ir Žygimantas Petkus.
Baisogalos kultūros centras dėkoja visiems šventės dalyviams, svečiams, atlikėjams, partneriams ir rėmėjams. Iki susitikimo 2023 m. rugpjūčio pabaigoje.
Parengta pagal BKC informaciją
Rugpjūčio 23 d. Juodojo kaspino dienos minėjimo renginys-koncertas
Baisogaloje tradiciškai minimos Valstybinės ir tautinės šventės, atmintinos dienos.
Tad ir rugpjūčio 23 d. rinkomės į Baisogalos Švč. Trejybės Parapijos bažnyčią, kur klebonas, kunigas Arūnas Urbelis kartu su Grinkiškio ir Pašušvio parapijų kunigu, klebonu Donatu Grigaliumi aukojo Šv. Mišias už kritusius dėl Lietuvos laisvės, kovojusius už Molotovo – Ribentropo slaptųjų susitarimų panaikinimą. Už tuos, kurie drąsiai stovėjo Baltijos kelyje, toje grandinėje, kuri sujungė Lietuvą, Latviją ir Estiją ir įkvėpė tolesnėms kovoms už Nepriklausomybę.
Kaip pažymėjo Baisogalos seniūnė Renata Masiulienė ,,baisogaliai visada drąsiai nešė Laisvės kovų vėliavą. Mūsų gyventojams artima ir svarbi Baltijos kelio diena. Ten buvome ir mes, stovėjome susikibę rankomis ir tikėjome Ateitimi.“
Po himno Šaulių kuopos atstovai išnešė gėles prie Nepriklausomybės paminklo.
Baisogalos kultūros centro direktorė Erika Liukienė pasveikino visus su susirinkusiuosius ir pristatė profesionalių atlikėjų kolektyvą ,,LAV Trio“, kurie kartu minėjo Baltijos kelio 33 metines ir dovanojo išskirtinai lietuvišką ir autentišką muzikinę programą.
Ačiū, kad buvome kartu.
Parengta pagal BKC pateiktą informaciją.