Jaunimo teatro trupė „Arlekinas“

Pradžia / Kolektyvai / Jaunimo teatro trupė „Arlekinas“

Jaunimo teatro trupė „Arlekinas“

Jaunimo teatro trupė „Arlekinas“, vadovaujama renginių organizatoriaus Modesto Vaitkevičiaus, įsteigta 2023 m. kovo 30 d. Neseniai įsteigtas mėgėjų meno kolektyvas jau turi kuo pasididžiuoti. Jaunimo teatro trupė, kartu su  BKC jaunimo dainavimo grupe, su pastatyta šešėlių teatro menine kompozicija  „Nuo 1847 iki 1941…“ (režisierius Modestas Vaitkevičius, meno vadovė Neringa Bernadickienė) jau dalyvavo renginyje, skirtame Tarptautinei Holokausto aukų atminimo dienai paminėti, Ariogaloje. Įvertinti Tarptautinės komisijos buvo pakviesti pasirodyti garbingai auditorijai su menine kompozicija, skirta Lietuvos žydų gelbėtojams skirtame renginyje  Vilniuje, Lietuvos žydų bendruomenės rūmuose. Balandžio 17 d. su programa vyko į Alytaus senojoje sinagogoje įsikūrusį Audiovizualinių menų centrą ir kartu su svečiais, atvykusiais iš Izraelio, paminėjo  Holokausto aukų atminimo dieną.

  Neseniai Baisogalos kultūros centre įkurtos jaunimo teatro trupės tikslas – suburti jaunų žmonių grupę, kuriems būtų įdomu dalyvauti kultūrinėje veikloje ne tik Baisogalos miestelyje ar rajone, bet ir už jo ribų. Kokia gi veikla laukia jaunimo? Čia jaunimas turi galimybę išbandyti save didžiojoje scenoje, žengti pirmuosius žingsnius teatro scenoje, įgyti teatrinių žinių, ugdyti drąsą, gilinti žinias, kultūringai leisti laiką ir, žinoma, būti Baisogalos kultūros centro renginių dalimi.

    Kodėl atsirado „Arlekinas“?  Pasak Modesto Vaitkevičiaus, „jaunas žmogus ir kultūra – neatsiejami dalykai. Kartais tas jaunas žmogus labai atitolsta nuo kultūros ir sugrįžta prie jos gerokai vėliau arba išvis nebegrįžta. Jaunimas yra ateitis. Kuo daugiau mes suteiksime galimybių jaunam žmogui prisiliesti prie kultūros, tuo šviesesnė bus ateitis. Nereikia tikėtis, kad pakeisime pasaulį, nereikia tikėtis, kad pakeisime Lietuvą, bet Baisogalą mes galime šiek tiek pakoreguoti. Čia auga labai daug gabių žmonių, kurie nori ir daro. Teatro trupės nariams – tai dar neatrasti klodai, kuriuose jie žengia pirmuosius žingsnius ir, atrodo, labai sėkmingus. Studijoje šiuo metu 13 jaunų žmonių“.

Vadovas: Modestas Vaitkevičius

Repeticijos vyksta III 18:00 – 19:30 val.