Šventinis minėjimas Baisogalos kultūros centre – „Lietuva, kai aš tave tariu”

Šventinis minėjimas Baisogalos kultūros centre – „Lietuva, kai aš tave tariu”

Šiemet skaičiuojame jau 105-tus metus, kai Lietuva yra nepriklausoma, demokratinė Lietuvos valstybė su sostine Vilniuje. Baisogalos kultūros centras kvietė švęsti Lietuvos valstybės atkūrimo dieną ne vieną, o keletą dienų, jungiantis į veiklų ciklą „Lietuva, kai aš tave tariu…“: šiai progai buvo surengtas protmūšio žaidimas, Baisogalos gimnazijos šokėjai (vadovė J. Kačiukevičienė) sukūrė ir nufilmavo šokį, skirtą Lietuvai, o Baisogalos mokyklos-darželio bei Baisogalos mokyklos-darželio Pakiršinio ikimokyklinio ir pradinio ugdymo skyriaus ugdytiniai sukūrė daug nuostabių, originalių, prasmingų darbų, kurie eksponuojami kultūros centro pramogų salėje.

2023 m. vasario 16 diena – Lietuvos valstybės atkūrimo diena – Baisogaloje buvo paminėta Šv. Mišiomis ir šiai šventei skirtu renginiu. Šventinį minėjimą, vykusį Baisogalos kultūros centre, atidarė modernaus šokio teatro „Aura“ kolektyvo narė, šokėja Aušrinė Zakaraitė. Baisogalos atskirasis šaulių būrys 608 kuopa uždegė atminties žvakeles, padėjo gėles prie žuvusių dėl Lietuvos laisvės paminklo. 25-erius metus skaičiuojantis Baisogalos kultūros centro mišrus choras „Naktikovas“ (vadovė N. Bernadickienė) Lietuvai ir visiems žiūrovams dovanojo nuostabią chorinę muziką. Sveikinimo žodžius Lietuvai ir mums, šios nuostabios šalies gyventojams, tarė Radviliškio rajono savivaldybės administracijos direktorė Jolanta Margaitienė, Baisogalos seniūnijos seniūnė Renata Masiulienė, buvo įteiktos padėkos mokytojoms ir jų ugdytiniams už kūrybinius darbus, šokį.

Lietuvą sudarome mes – tauta – su savo praeitimi, dabartimi, ateitimi, su savo savitumu, o kartu mes galime padaryti tai, ko nepajėgiame pavieniui. Ir, kaip sakė vienas Lietuvos valstybės atkūrimo akto signataras, „Prisiekiu – lai nebūna nei didelio, nei mažo darbo, kurio aš savo Tėvynės labui negalėčiau įveikti“.

Nuotraukos Arvydo Žaromskio

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.