Lietuvos žydų gelbėtojų dienos minėjime parodyta Baisogalos kultūros centro meninė kompozicija

Lietuvos žydų gelbėtojų dienos minėjime parodyta Baisogalos kultūros centro meninė kompozicija

Kovo 15 d. Vilniuje, Lietuvos žydų bendruomenės Jaschos Heifetzo salėje, vyko minėjimas, kurio metu buvo pristatytas Tarptautinės Komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams įvertinti iniciatyva sukurtas, Lietuvos žydų gelbėtojams pagerbti skirtas atminimo – padėkos ženklas. Minėjimo metu, kai ypatingas dėmesys buvo skirtas Lietuvos žydų gelbėtojams arba jų artimiesiems, buvo pagarsinta, jog šiuo ženklu bus žymimos vietos, kuriose gyveno gelbėtojai, slėpę nuo nacių Lietuvos žydus. Lietuvos žydų bendruomenės pirmininkė Faina Kukliansky savo kalboje išreiškė didžiulę padėką tiems žmonėms, kurie tada nepabūgo ir, rizikuodami savo gyvybe, gelbėjo žydus. „Lietuvos žydai niekada nepamirš savo geradarių, nes jie – Lietuvos tautos šviesuliai ir didvyriai“, – teigė žydų bendruomenės pirmininkė Faina Kukliansky.

Kovo 15-oji prieš metus oficialiai paskelbta Lietuvos žydų gelbėtojų diena. Tad Baisogalos kultūros centro šokių kolektyvų ir jaunimo dainavimo grupės dalyviai, įvertinti Tarptautinės komisijos, buvo pakviesti parodyti pastatytą teatro menininę kompoziciją apie Baisogaloje gyvenusius žydus (režisierius Modestas Vaitkevičius ir meno vadovė Neringa Bernadickienė). Minėjime, kuriame dalyvavo garbingi svečiai, buvo prisimintos skaudžios praeities istorijos, pagerbtas žuvusių žydų atminimas. Renginyje pristatyta Baisogalos kultūros centro meninė kompozicija priimta itin jautriai, nes šešėlių teatro forma Holokausto metu Vilniaus gete buvo tapusi vienintele pramoga.

Baisogalos kultūros centras didžiuojasi galėjęs dalyvauti šiame svarbiame renginyje, kuriame dalyvavo daug garbingų svečių iš Lietuvos ir kitų šalių. Tai labai svarbi data, svarbus istorijos atminties laikas, kuris apipintas pasakojimais ir prisiminimais apie tų laikų didvyrius, apie kilnios širdies ir didžiulės empatijos jausmą turinčius žmones. Jie yra Lietuvos pasididžiavimas ir didieji gelbėtojai, kurie mūsų jaunajai kartai palieka istorijos puslapiuose žinutę, kodėl ir kaip reikia gyventi, kaip gali kiekvienas būti tuo, kuris kažkam dovanoja vizą gyvenimui. Norime padėkoti mūsų šauniam jaunimui už mokėjimą išgirsti, suprasti. Dėkojame režisieriui Modestui už režisūrinius sprendimus, meninę kompoziciją bei šiltą ir draugišką bendravimą su jaunaisiais atlikėjais. Meno vadovei Neringai už vaikų muzikinį lavinimą, mūsų kultūros centro ūkvedžiui ir neoficialiam scenografui Ričardui už mobilios scenografijos sukūrimą ir gerą laiką kartu. Ačiū tėveliams už Jūsų rūpestį ir šauniai auklėjamą jaunimą.

Vyriausybės kanceliarijos pranešime buvo išsakyta mintis: „Didieji išbandymai ne tik griauna. Jie taip pat ir pažadina didvyrius. Tuos, kurių darbai kursto negęstančią viltį. Tuos, kurių dėka šiandien kalbame ne tik apie aukas ir budelius, bet ir apie gelbėtojus. Tuos, kurie visoms ateinančioms kartoms perduoda nemarią žinią, kad visada, net ir juodžiausioje naktyje, galime rinktis šviesą“.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.