Iš rudens projektų kraitės…
Iš rudens projektų kraitės…
Iš rudens projektų kraitės…
Iš rudens projektų kraitės…
Iš rudens projektų kraitės…
Iš rudens projektų kraitės…
Iš rudens projektų kraitės…

Iš rudens projektų kraitės…

Kuo toliau, tuo daugiau mes lekiame, bėgame, skubame… Pamirštame patį svarbiausią dalyką – save. Atrasti laiko sau! Po sunkios darbo dienos ar tiesiog, kai galvoje ūžia milijonas minčių – ateiti ir pailsėti, pažinti molio pasaulį ir patirti gimstamo stebuklo procesą. Matydamas poreikį suaugusiųjų užimtumui gūdžiais rudens vakarais, Baisogalos kultūros centras pateikė paraišką ir gavo iš Radviliškio rajono savivaldybės finansavimą projektui „Molio ir stiklo harmonija“. Neformaliojo suaugusiųjų švietimo mokymosi programos „Molio ir stiklo harmonija“ metu siekiama, kad kultūros paslaugos būtų prieinamos visoms gyventojų grupėms, nepriklausomai nuo jų socialinės, ekonominės padėties ir tautinės priklausomybės.

Rugsėjo 20-ąją Baisogalos kultūros centre startavo projektas „Molio ir stiklo harmonija“. Per pirmąjį programos užsiėmimą lektoriai pristatė senosios keramikos lipdybos tradicijas  bei naujas dekoravimo technologijas. Džiugu, jog didžiulė dalyvių grupė susipažino su interjero puošybos elementų kūryba iš molio. Jau per pirmąjį susitikimą  kūrė dirbinius, kuriuos jau kitą trečiadienį dekoruos specialiais dažais, glazūromis. Kūrybinius užsiėmimus veda puikūs tautodailininkai Jadvyga Kurmanskienė ir Donatas Kurmanskis. Šeimyninis tautodailininkų duetas yra  daugelio individualių parodų rajone ir šalyje autoriai, vedantys keramikos užsiėmimus–edukacijas ir darželinukams, ir įvairaus amžiaus suaugusiems, žmonėms su negalia.  Keramikos užsiėmimai suteikia galimybę žmonėms savo kūrybines kompetencijas tobulinti keramikos srityje. Užsiėmimų metu skirtingo amžiaus ir socialinės padėties dalyviai, mokydamiesi, realizuodami save kūrybinėje-meninėje veikloje, turi galimybę išmokti amato, bendrauti, bendradarbiauti, patekti į darbo  rinką, o tai mažina socialinę atskirtį, didina užimtumą, gerina bendrųjų kompetencijų ugdymą ir integraciją į darbo rinką.

Radviliškio r. Baisogalos kultūros centre buvo organizuotos pavienės įvairios edukacijos, tačiau tai vyko tik keletą kartų pagal poreikį ir kalendorinį laikotarpį (advento vainikas, kalėdinių sausainukų dekoravimas ir kt.), tačiau edukacijų dalyvių bei Baisogalos bendruomenės žmonių išsakyti pageidavimai leido susidaryti vaizdą, jog yra didelis poreikis šioms edukacinėms veikloms. Tad buvo nuspręsta pateikti paraišką neformalaus suaugusiųjų švietimo konkursui ir turėti galimybę pakviesti socialiai pažeidžiamos visuomenės, socialiai remtinų žmonių bei pagyvenusių ir žmonių su negalia asociacijų narius bei kitus Baisogalos apylinkės gyventojus į  nemokamus užsiėmimus. Užsiėmimų metu dalyviai ne  tik mokysis rankdarbių įvairia technika, bet ir turės įvairaus pobūdžio užsiėmimų. Smagu, jog į  mokymus atvyko ne tik miestelio, bet ir Baisogalos apylinkės  gyventojai. Tikimasi, jog vykdomi užsiėmimai sulauks ypatingo susidomėjimo, nes tokio tipo programa kultūros centre yra vykdoma pirmą kartą. Dalyviai iki lapkričio pradžios susitikinės trečiadieniais, lipdys taikomuosius ir dekoratyvinius keramikos darbus,  naudodami įvairius dirbinių formavimo būdus. Užsiėmimų metu bus lavinama dalyvių fantazija, erdvinis mąstymas, pastabumas. Praktinė nauda – susipažinimas su keramikos amatu, savo rankomis sukurti darbai.

Labai džiugu matyti tokius kūrybingus ir motyvuotus žmones, kurie nori praleisti rudens vakarus ne prie televizoriaus ekrano, bet jaukioje kūrybingoje kompanijoje. Tikimės šaunios projekto dalyvių darbų parodos, kurią numatome pristatyti lapkričio mėnesį. Tad, skelbiame projekto pradžią, džiaugiamės gausiai susirinkusiais dalyviais bei labai šiltais, kompetentingais lektoriais.

Project details

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.