Projektas „Vaidina kaimynai” I dalis
Projektas „Vaidina kaimynai” I dalis
Projektas „Vaidina kaimynai” I dalis
Projektas „Vaidina kaimynai” I dalis

Projektas „Vaidina kaimynai” I dalis

Baisogalos kultūros centras su džiaugsmu praneša apie artėjančius rudens renginius ir kviečia visus teatro gerbėjus į pamėgtą  projektą ,,Mėgėjų teatrų festivalį ,,Vaidina kaimynai“. Festivalis prasidės rugsėjo 29 d. ir tęsis net tris mėnesius, suteikdamas gausybę galimybių pasimėgauti mėgėjų teatro kolektyvų spektakliais.

1-oji festivalio dalis žada būti ypatinga: žiūrovai turės galimybę susitikti su žinoma aktore Gintare Daniusevičiūte Vaitkevičiene, kuri pasidalins savo scenos patirtimi ir įžvalgomis. Be to, šiame etape bus parodyti trys nuostabūs spektakliai, kuriuos paruošė įvairūs mėgėjų teatro kolektyvai.

Kiekvienas spektaklis suteiks unikalią galimybę praleisti laiką kultūringai, jaukiai ir prasmingai. Nėra geresnio būdo praskaidrinti tylų rudenišką sekmadienį nei popietė teatre, kur galima pasinerti į įvairias istorijas ir pajusti gyvo teatro magiją.

Festivalis „Vaidina kaimynai“ – tai puiki proga ne tik praturtinti savo kultūrinį gyvenimą, bet ir paremti mėgėjų teatro kolektyvus, kurie su didžiule meile ir atsidavimu kuria kiekvieną spektaklį. Renginiai vyks iki gruodžio mėnesio, tad laiko apsilankyti ir pasimėgauti tikrai užteks.

Kviečiame visus užsukti į Baisogalos kultūros centrą, įsigyti bilietus ir leisti rudeniui būti kupinam meno ir kūrybos. Iki malonių susitikimų teatre!

Teatrai sugrįžo į Baisogalą: prasidėjo mėgėjų teatro festivalis „Vaidina kaimynai“

Rugsėjo 29 dieną Baisogalos kultūros centre vyko projekto „Mėgėjų teatro festivalis „Vaidina kaimynai“ pirmoji dalis. Šis festivalis jau yra tapęs sena tradicija, suburiančia teatro mėgėjus, kurie drąsiai išbando save scenoje, kurdami vaidmenis ir pristatydami spektaklius savo bendruomenės nariams. Festivalis prasidėjo šiltu atidarymu, kurio metu Baisogalos kultūros centro meno vadovas Rolandas Sereika pavergė žiūrovus smuiko melodijomis. Renginio vedėjas, kultūros centro režisierius Modestas Vaitkevičius, sveikino visus susirinkusius, pabrėždamas mėgėjų teatro svarbą ne tik bendruomenei, bet ir kiekvieno žmogaus asmeniniam tobulėjimui.                                                             Pirmoje renginio dalyje žiūrovai išvydo Kupiškio kultūros centro Skapiškio padalinio mėgėjų teatro „Stebulė“ spektaklį „Lietuvybės lopšys“, režisuotą Vitos Vadoklytės. Šis teatras yra pelnęs daugybę apdovanojimų, tarp jų ir prestižinį „Aukso paukštės“ apdovanojimą, kuris skiriamas už geriausius pasiekimus Lietuvos mėgėjų teatre.

Antrasis spektaklis, kurį išvydo festivalio žiūrovai, buvo Jurbarko kultūros centro Konstantino Glinskio teatro pastatymas „Naktukas“, režisuotas Danutės Budrytės-Samienės. Šis teatras taip pat yra pelnęs daugybę apdovanojimų, įskaitant Gabrielės Petkevičaitės-Bitės medalį „Tarnaukite Lietuvai“, Boriso Dauguviečio premiją bei ,,Aukso paukštę“. Abu kolektyvai apdovanoti specialiai šiam projektui sukurtomis statulėlėmis, režisierėms įteikta gėlių.

Be puikių teatro pasirodymų projekto dalyviai ir užsiregistravę režisieriai turėjo galimybę dalyvauti aktorės Gintarės Daniusevičiūtės-Vaitkevičienės vedamuose mokymuose „Personažo kūrimo kūrybinės dirbtuvės“, kurie suteikė svarbių žinių ir praktikos tobulinant teatro meną.

Baisogalos kultūros centras džiaugiasi galėdamas bendradarbiauti su Lietuvos nacionaliniu kultūros centru, kuris pasirūpino kiekvienam režisieriui svarbiais kvalifikacijos kėlimo pažymėjimais. Šis tęstinis festivalis yra ne tik teatro šventė, bet ir erdvė tobulėjimui bei bendrystei.

 Organizatoriai dėkoja už puikius mokymus aktorei Gintarei Daniusevičiūtei- Vaitkevičienei, Lietuvos nacionaliniam kultūros centrui ir režisierei Vitai Vadoklytei už bendradarbiavimą ir svarų indėlį į mūsų organizuojamą projektą. Nuoširdžiai dėkojame Linai Stirbienei už pagalbą kolektyvui verdant pačią skaniausią košę.

 Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.

Informacija ir nuotraukos Baisogalos kultūros centro.

Project details

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Skip to content