R. Baukaitės personalinė paroda „Netikrume tikrumo ieškau”

Jau daugiau nei 3 dešimtmečius Klaipėdos Adomo Brako dailės mokykloje Rima Baukaitė moko jaunimą grafikos ir piešimo paslapčių. Tiesa, autorė atranda laiko ir individualiems meniniams ieškojimams. Įkvėpimo semiasi ne tik ugdydama gabius vaikus, bet ir aktyviai dalyvaudama įvairiose tarptautinėse kūrybos stovyklose, nuolat dalyvauja kūrybiniuose pleneruose Lietuvoje ir užsienyje. Dalyvauja respublikinėse ir tarptautinėse parodose – jų surengė daugiau nei penkiasdešim,megsta keliones…

Pagrindinis menininkės kūrybos įrankis – pieštukas. Būtent grafitu atlikti darbai pristatomi parodoje .Grakščia pieštuko linija autorė kuria vizualiai turtingus ir daugiaprasmius kūrinius. Pagrindinis darbuose vyraujantis naratyvas – žmogaus ryšys su pačiu savimi, kitais ir aplinka. Daugiafigūrėse kompozicijose jungties motyvas perteikia autorės bendrystės ir prasmingo ryšio siekį. Tuo tarpu, jūrinio peizažo bei jo elementų integravimas liudija apie autorės jaučiamą meilę Klaipėdos miestui. Negana to, dažnas R. Baukaitės kūrinių palydovas – paukštis, yra simboliška nuoroda į minčių laisvės ir sielos skrydžio idėjas.

Šiandieniniame skubančiame gyventi pasaulyje, grafikės R. Baukaitės kūryba priverčia stabtelėti ir įdėmiai įsižiūrėti. Jos daugiaplaniam turiniui suprasti reikia laiko ir pastangų. Žvelgiant į grafikos kūrinius, galima pajusti kūrybinio proceso esmę – autorė pradeda piešti su aiškia pirmine idėja, tačiau vėliau pasikliauja improvizuotu piešinio vedimu. Intuityviai jungdama elementus į vieną visumą, grafikė pademonstruoja savo amato išmanymą, sugeba išlaikyti balansą tarp sudėtingumo ir lengvumo. Tad ir žiūrovas žvelgdamas į darbus, pajus, kaip jo žvilgnis natūraliai seka pieštuko linijomis ir po truputį išnarsto autorės užkoduotas žinutes. NUostabias įžvalgas mano kūrybos apibūdino menotyrininkė Agota Bričkutė.                                                                            

Pagarbiai, Rima

Project details

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.