S. Mikučio fotografijų parodos „Baisogala iš paukščio skrydžio” atidarymas
S. Mikučio fotografijų parodos „Baisogala iš paukščio skrydžio” atidarymas
S. Mikučio fotografijų parodos „Baisogala iš paukščio skrydžio” atidarymas
S. Mikučio fotografijų parodos „Baisogala iš paukščio skrydžio” atidarymas
S. Mikučio fotografijų parodos „Baisogala iš paukščio skrydžio” atidarymas

Valstybės dienos proga – Baisogala iš paukščio skrydžio

Liepos 6 dieną Baisogalos kultūros centre paminėta vienintelio Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo diena, Valstybės diena, dalyvauta akcijoje „Tautiška giesmė aplink pasaulį“. Šią dieną mes skyrėme ne tik savo valstybei, bet ir savo kraštui pagerbti. Tad organizuotas visuomenininko, fotografo S. Mikučio parodos „Baisogala iš paukščio skrydžio“ atidarymas.

Susirinkusieji paminėti Valstybės dieną, dalyvauti įspūdingoje, Baisogalos miestelį reprezentuojančioje parodoje buvo sutikti Baisogalos kultūros centro meno vadovo, kompozitoriaus V. Malinausko fortepijono improvizacijų  Baisogalos himno tema. Miestelio gyventojus, svečius, parodos dalyvius Valstybės dienos proga pasveikino Radviliškio rajono savivaldybės meras Kazimieras Račkauskis. Parodos autoriui meras palinkėjo daug gerų kadrų, padėkojo už puikiai įamžintas renginių akimirkas, užfiksuotą Radviliškio rajono gamtos ir architektūros grožį. Baisogalos seniūnijos seniūnė taip pat visus pasveikino su mūsų Valstybės diena ir padėkojo fotografui Sigitui už puikias fotografijas ir jose atskleistas emocijas, už tai, ko mes nematome, tačiau tai pastebi ir užfiksuoja akyla fotomenininko akis ir taiklus objektyvas.

Idėja nufotografuoti Baisogalos miestelį iš paukščio skrydžio kilo ne šiaip sau. Visai neseniai Baisogalos miestelis atšventė savo 485-ąjį gimtadienį. Šia proga visiems baisogaliams puikiai pažįstamas fotografas, buvęs šio krašto gyventojas, entuziastas, visuomenininkas Sigitas Mikutis padovanojo miesteliui parodą, kurioje užfiksuoti Baisogalos krašto vaizdai iš paukščio skrydžio. Iš viso buvo atrinkta 20 fotografijų apie skirtingas Baisogalos vietas, objektus. Nufotografuoti Baisogalos kraštą reprezentuojančio įspūdingo kraštovaizdžio atskirus objektus, pasak Sigito, nebuvo paprasta. Tad iš aukštai užfiksuoti kadrai yra labai skirtingi, nulemti paros, metų laiko, oro sąlygų.

Pasigėrėję armonika ( R. Leikus) ir smuiku ( R. Sereika) atliekamų kūrinių, klausėmės parodos autoriaus pasakojimų apie gyvenimą Baisogalos miestelyje, apie pomėgius muzikuoti ir fotografuoti. Autorius labai kukliai pristatė save, savo hobius, tačiau tvirtai pareiškė, jog fotoaparato jau turbūt niekad nepaleis iš rankų. Belieka tikėtis, kad autorius ir  toliau mus džiugins puikiomis nuotraukomis, kurios lieka istorija to, kas dabar vyksta, kuo mes dabar gyvename.

 Labai džiugu buvo matyti parodos dalyvius, autoriaus bendražygius, kurių dauguma iš rankų nepaleido fotoapartų. Parodos autorius labai jaudinosi, juk parodos salės sienas puošė jo užfiksuoti, išdailinti kadrai, išgyventos emocijos. Jis minėjo, jog yra labai kritiškas sau, nors kolegos puikiai įvertino jo darbus ir linkėjo pačių geriausių kadrų, linkėjo galimybės ir toliau leisti laisvalaikį su fotoaparatu rankose.

Nuo 2009 metų užgimė dar viena labai graži tradicija, suburianti lietuvius  visame pasaulyje  sugiedoti Tautišką giesmę. Tad pasigrožėję parodoje atskleistais vaizdais, visi ėjome į Baisogalos miestelio aikštę ir  susikibę už rankų, kartu su viso pasaulio lietuviais, giedojome mūsų šalies himną. Skambant gyvai atliekamų kūrinių melodijoms, renginio dalyviai maloniai šnekučiavosi, jautėsi mūsų visų vienybė ir stiprybė.  

Informacija Baisogalos kultūros centro.

Nuotraukos Rimanto Benaičio.

Project details

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.