Mėgėjų teatrų festivalis „Vaidina kaimynai”
Mėgėjų teatrų festivalis „Vaidina kaimynai”
Mėgėjų teatrų festivalis „Vaidina kaimynai”
Mėgėjų teatrų festivalis „Vaidina kaimynai”
Mėgėjų teatrų festivalis „Vaidina kaimynai”
Mėgėjų teatrų festivalis „Vaidina kaimynai”
Mėgėjų teatrų festivalis „Vaidina kaimynai”
Mėgėjų teatrų festivalis „Vaidina kaimynai”
Mėgėjų teatrų festivalis „Vaidina kaimynai”
Mėgėjų teatrų festivalis „Vaidina kaimynai”
Mėgėjų teatrų festivalis „Vaidina kaimynai”
Mėgėjų teatrų festivalis „Vaidina kaimynai”

Ne pirmus metus organizuojamas mėgėjų teatrų festivalis rugsėjo 17 dieną Baisogaloje ir vėl sukvietė vaidinti kaimynus. Šiais metais Lietuvos kultūros tarybai finansavus šį projektą,  Baisogalos kultūros centro iniciatyvą palaikė net 8 aplinkinių rajonų mėgėjų teatro kolektyvai. Šiais metais rugsėjo, spalio ir lapkričio mėnesiais Baisogaloje sekmadienių popiečių susitikimuose žiūrovų lauks  mėgėjų teatrai iš Šiaulių, Panevėžio, Kėdainių, Pakruojo, Radviliškio rajonų. Projekto gerbėjai turės galimybę išvysti iš viso net 9 įvairios tematikos teatrinius pastatymus, sudalyvauti profesionalaus aktoriaus ir režisieriaus Algimanto Armono praktiniame seminare.

Šis projektas, suburiantis aplinkinių rajonų teatro mėgėjus, kūrėjus ir scenos menams neabejingus žmones, yra labai svarbus, nes suteikia galimybę regionų gyventojams išbandyti ir parodyti save kuriant vaidmenis bei pamatyti kitų mėgėjų teatro aktorių sukurtus spektaklius. Baisogalos kultūros centro organizuojamas mėgėjų teatrų festivalis „Vaidina kaimynai“ skatina mėgėjų teatrų veiklą, profesionalumą, kultūrinę sklaidą, didina dalyvių motyvaciją ir naujų narių pritraukimą į kolektyvus. Aktoriai mėgėjai ir teatro būrelių vadovai turi galimybę susipažinti su personažo kūrimo subtilybėmis ir spektaklio statymo ABC (nuo idėjos iki scenografijos).

Didelė patirtis ir garbė Baisogalos kultūros centrui 2023 m. spalio 21-22 dienomis organizuoti respublikinio mėgėjų teatrų festivalio „Atspindžiai“ zoninę šventę-peržiūrą. Tai mūsų kraštui labai svarbu, nes taip bus sudaryta galimybė praplėsti žinias, pasisemti praktikos ir įgūdžių iš kitų Lietuvos regionų statytų spektaklių, tikimasi pritraukti didelį skaičių lankytojų ir teatro mėgėjų iš visos Lietuvos.

Šis projektas – galimybė atgaivinti krašto kultūrą, pakviesti aktorių-profesionalų, kurie pasidalintų patirtimi ir įžvalgomis, leistų suburti gausią kultūrai neabejingą bendruomenę, o aktoriams ir režisieriams – pasidalinti patirtimi, kartu pasidžiaugti pasiekimais. Ir toliau bus siekiama, jog festivalis būtų tęstinis ir kasmet pritrauktų vis didesnę teatro mėgėjų auditoriją.

Mėgėjų teatro festivalį pradėjo Baisogalos kultūros centro jaunimo teatro trupės „Arlekinas“ ir Jaunimo dainavimo grupės pastatytas etiudas holokausto tema (rež. M. Vaitkevičius, meno vadovės Neringa Bernadickienė ir Jūratė Kačiukevičienė). Savo patirtimi pasidalino teatro profesionalas, Kelmės Mažojo teatro aktorius ir režisierius Algimantas Armonas, pravesdamas praktinį seminarą „Režisūrinis sumanymas spektaklyje“.

Rugsėjo 17-ąją per pirmąjį projekto susitikimą žiūrovams buvo parodyti du spektakliai: Baisogalos kultūros centro sukurtas šešėlių teatro etiudas ir Butkiškės bendruomenės mėgėjų teatro „Teatradienis“ pastatytas spektaklis „Linksmosios pamaldos“.  Šiais metais festivalis skiriamas 700 metų Aukštaitijos vardo pagarsinimo sukakčiai atminti, tad visi bendradarbiaujantys teatro mėgėjų kolektyvai yra iš Aukštaitijos regiono. Savo režisūriniais sumanymais ir pastatytais spektakliais su festivalio lankytojais dar pasidalins: Pakruojo kultūros centro Dramos studija, ŠKAC Alksniupių skyriaus mėgėjų teatras „Pilnatis‘‘, Krekenavos kultūros centro, Panevėžio r. Ramygalos kultūros centro, Pakruojo kultūros centro Rozalimo skyriaus, Šeduvos kultūros ir amatų centro, Šiaulių raj. kultūros centro mėgėjų teatro kolektyvai. Visi projekte dalyvaujantys mėgėjų kolektyvai apdovanojami specialiai sukurtomis festivalio statulėlėmis ir padėkos raštais.

Daugelyje sukurtų spektaklių siekiama ugdyti žiūrovų kritinį mąstymą ir teigiamą požiūrį į kultūrą bei atliepti visuomenės poreikį kalbėti apie santykių ir atvirumo svarbą, apie gyvenimą – žmogaus vargus, džiaugsmus, svajones ir lūkesčius. Taip pat, tai atspindi, kaip ir kuo gyvena mėgėjų teatrai, kokias jie problemas sprendžia. Visų bendradarbiaujančių kultūros centrų, įstaigų ir organizacijų bendras tikslas – kultūros meno sklaida, mainai ir užmegztų ryšių puoselėjimas ir plėtojimas. Kas gali būti geriau už galimybę kurti ir parodyti save. Baisogalos kultūros centro kolektyvas džiaugiasi  Lietuvos kultūros tarybos ir Radviliškio rajono savivaldybės sprendimu finansuoti projektą ir suteikti galimybę klestėti mėgėjų menui ir kiekvieno aktoriaus – mėgėjo galimybei tobulėti ir parodyti save.

Project details

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.