Vaikų stovykloje ,,Komarynė“ linksmai pristatyta krašto istorija
Vaikų stovykloje ,,Komarynė“ linksmai pristatyta krašto istorija
Vaikų stovykloje ,,Komarynė“ linksmai pristatyta krašto istorija
Vaikų stovykloje ,,Komarynė“ linksmai pristatyta krašto istorija
Vaikų stovykloje ,,Komarynė“ linksmai pristatyta krašto istorija

   Birželio 17 – 22 dienomis Baisogalos  kultūros centre jau antrą kartą buvo organizuojama  Radviliškio r. savivaldybės finansuota etnokultūrinė vaikų dienos stovykla „Komarynė“. Joje dalyvavo motyvuoti, gerai besimokantys 42 mokyklinio amžiaus vaikai. Labai džiugu, jog paskelbus apie stovyklos vykdymą, labai greitai užsipildė visos numatytos 42 vietos. Vadinasi, praėjusiais metais organizuota stovykla nenuvylė, nes daug stovyklautojų pas mus dalyvavo antrus metus iš eilės. Džiugu, kad organizuojamoje stovyklos programoje vaikai labai greitai įsipynė į didelį naujų draugų būrį, buvo labai iniciatyvūs veiklose ir su nekantrumu laukė vis naujų užsiėmimų. Stovyklos programą sudarė etninio, meninio – kultūrinio pobūdžio užsiėmimai, keramikos, paukštelių rišimo edukacijos, šokio, dainavimo, muzikos instrumentų, teatro, net 2 ekskursijos, inžineriniai užsiėmimai, pažintinės programos, patyriminio ugdymo veiklos, šaulių veiklos, konditerijos, kovų meno pradžiamokslis, išmaniųjų technologijų užsiėmimai, dailės terapijos ir kitos, kurių metu atsiskleidė talentai bei polinkis tam tikrai meninei sričiai.

   Dienos stovyklos metu,  sukaupę darbo patirtį su mažaisiais smalsuoliais, stovyklautojams užsiėmimus vedė Baisogalos kultūros centro meno vadovai ir specialistai : N. Bernadickienė, J. Kačiukevičienė, V. Malinauskas, D. Dveilis, R. Dambrauskienė, V. Šepronienė, R. Sereika, S. Stankus, M. Vaitkevičius, ūkvedis ir kovos menų treneris R. Mačiunskas, administratorė K. Petrokienė ir kiti kolektyvo darbuotojai. Apie Baisogalos bažnyčią pasakojo ir erdves pristatė Baisogalos klebonas A. Urbelis. Šio krašto pasididžiavimą –Komaro dvarą–pristatė direktorius A. Šiukščius.  Grupes  globojo ir linksmuolius sergėjo Baisogalos kultūros centro darbuotojai: Neringa Bernadickienė, Jūratė Kačiukevičienė, K. Petrokienė, R. Juozaitienė, V. Šepronienė, R. Dambrauskienė.                                                                                                                                                    Kaip gi stovykla be svečių, edukatorių. Veiklas mažiesiems smalsuoliams organizavo ir inžinerinius bandymus atliko inžinerijos specialistai I. ir V. Donielos iš Šiaulių. Taktinės šaulio abėcėlės bei šaudymo ypatumų vaikai mokėsi iš mūsų partnerių – Baisogalos šaulių ir Radviliškio Juodvarnių. Kovos menų ir ištvermės vaikai ,,pasisėmė“ iš sporto klubo ,,Rytų kovotojas“ trenerio R. Mačiunsko. Pačius skaniausius meduolius stovyklautojai dekoravo ir skaniausią pyragą valgė su renginių organizatore R. Dambrauskiene. Tautodailininkai iš Radviliškio organizavo edukaciją smėliu, keramikos bei paukštelių rišimo edukacijas. Taip vaikai susipažino su mūsų tautos etnokultūrinėmis vertybėmis, baltų simboliais. Šokio meno mokė J. Kačiukevičienė ir D. Dveilis, skambias dainas dainavo su meno vadove N. Bernadickiene ir R. Sereika. Muzikos instrumentų įvairovę pristatė ir mokė jais pagroti meno vadovas V. Malinauskas. Teatro subtilybių mokė aktorius, režisierius M. Vaitkevičius. Neliko nei vieno, kuris nebūtų draugavęs su mūsų mažaisiais draugais.                                                                                                                                                           Birželio 19 d. buvo skirta pažinčiai su Kaune esančiais VII ir IX fortais. Čia vaikams buvo organizuojamos įvairiausios edukacijos ir laisvalaikis IX forto muziejuje. Citrinukai lankėsi IX forte vykdomoje edukacijoje ,, Atpažink“. Edukacijoje vaikai dalyvavo orientacinėse vaikštynėse po tunelius, susipažino su mūsų istorija ir pagal duotus žemėlapius ieškojo atskirų forto objektų. Kita stovyklautojų grupė dalyvavo edukacijoje ,,Gynybinė siena. Forto žvalgai“. Edukacijos metu vaikai ieškojo detalių paslėptuose parako maišeliuose ir taip, sudėlioję dėliones, susipažino su IX forto istorija, išklausė istorijos pamoką. Abi grupės buvo labai smalsios, aktyviai dalyvavo veiklose, todėl gan lengvai rado išėjimą iš forto tunelių.

VII forte Citrinukai dalyvavo jaunųjų mokslininkų laboratorijos edukacijoje ,,Eureka“, kurioje matavo tankį ir darė įvairiausius kitus cheminius eksperimentus. Mūsų Žalieji agurkėliai kitoje laboratorijos edukacijoje ,,Šalčio kerai“ susipažino su įvairiais cheminiais elementais, atliko bandymus naudodami sausą ledą ir skystą azotą, pasigamino dujas ir užgesino žvakių liepsnas, stebėjo labai įdomias chemines reakcijas.

 Penktadienį į Baisogalos kultūros centrą rinkosi vaikų tėveliai, artimieji. Jaunieji stovyklautojai, kartu su meno vadovais, šoko išmoktus šokius. Į šokių sūkurį pakvietė ir savo artimuosius, padainavo išmoktas daineles bei atliko išmoktus kūrinius smuiku ir armonika. Džiugu, kad stovyklos dalyviai savo tėvelius pradžiugimo savo sukurtais darbeliais. Linksmai praleidę laiką vaikai nekantriai laukė šeštadienio.

Paskutinė stovyklos ,,Komarynė“ diena. Ekskursija į didingą, vieną didžiausių Lietuvoje Pakruojo dvarą. Čia vaikai susitiko su svieto lygintoju Tadu Blinda, kuris parodė įspūdingas dvaro rūmų erdves, papasakojo dvaro istoriją. Po susitikimo su Tadu Blinda vaikai ėjo pas senojo amato atstovę, vilnos vėlimo edukatorę, kuri stovyklautojus išmokė nusivelti stebuklingą kilimėlį. Susipažinę su dvaro istorija, apžiūrėję įspūdingą dvaro teritoriją ir papramogavę už vietos pinigus – pakruonas, mažieji mūsų draugai buvo pakviesti papietauti „Traktieriuje“. Apsilankę dvare ir įsijautę į didikų vaidmenis, vaikai grįžo prie autobuso. Čia jų laukė piknikas ir kelionė namo. Išvargę po 6 dienų stovyklos maratono, jaunieji stovyklautojai palinkėjo vieni kitiems gražių atostogų ir puikių įspūdžių.

   Kiekviena stovyklos diena prasidėdavo 9.00 val. ryto ir baigdavosi – 17.00 val. Užsiėmimai vyko 2 grupėse po 21 vaiką. Visi stovyklos programoje numatyti užsiėmimai bei renginiai vyko Baisogalos kultūros centre, aikštėje prie centro, Baisogalos bažnyčioje, Komaro dvare ir parke. Ekskursijos metu vaikai lankėsi Kauno VII ir IX fortuose bei Pakruojo dvare. Prie visų linksmybių prisidėjo ir kultūros centro iniciatyvas palaikė bei stovyklą rėmė UAB ,,Gliukolvetas“ bei UAB „Granulita“. Stovyklos projektą finansavo Radviliškio rajono savivaldybė. Prie stovyklos sėkmingo įgyvendinimo prisidėjo ir tėveliai. Nuoširdžiai džiaugiamės sėkmingai įvykdytu projektu bei galimybe pagyventi smalsiųjų mažylių sukurtame pasaulyje. Organizatorių vardu dėkojame mūsų rėmėjams už pagalbą organizuojant šią stovyklą, direktoriui A. Šiukščiui ir klebonui A. Urbeliui už jaunųjų stovyklautojų priėmimą ir pasakojimus, tautodailininkams – už lietuviškų tradicijų puoselėjimą ir liaudies meno paslaptis. Už skanius pietus dėkojame kavinei „Pas Zitą“. Už stovyklos uždarymo įamžintas akimirkas dėkojame S. Mikučiui. Dėkingi tėveliams už pasitikėjimą, o mūsų mažiesiems draugams už draugiškas akimirkas ir nuoširdų vaikystės dvelksmą kultūros centre.

Project details

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Skip to content