Jaunimo terapija 2024

Jaunųjų menininkų veiklos Baisogaloje

          Baisogalos kultūros centre antrus metus iš eilės įgyvendinamas projektas ,,Jaunimo Menoterapija“. Praėjusiais metais įgyvendintas projektas susilaukė didelio susidomėjimo ir šiais metais vėl džiaugiamės Lietuvos kultūros tarybos ir Radviliškio rajono savivaldybės sprendimu finansuoti projektą ir galimybe įgyvendinti šiems metams suplanuotas veiklas su žymiausiais šalies jaunaisiais menininkais.                     Pirmasis šio projekto veiklas pristatė lektorius, repo entuziastas Lukas Kulikauskas. Lektorius  praktikuoja viešąjį kalbėjimą  ir komunikaciją, yra viešojo kalbėjimo mokytojas, daug laiko skiria nagrinėti intuityviems pažinimo, saviraiškos procesams. Į Baisogalą lektorius atvyko pristatyti 1 iš savo veiklų- ,,Kultūra atrakina“. Veikla prasidėjo nuo įtraukios istorijos, susipažinimo ir lūkesčių aptarimo. Vėliau jaunimui buvo pateiktas performansas, kurį, įdėmiai stebėję, jaunuoliai labai atidžiai analizavo ir atliko kritinio mąstymo pratimus, aiškinosi mintis apie meno suvokimą, apie šiuolaikines galimybes kurti ir taip išreikšti save, savo gebėjimus. Po įdėmaus žiūrėjimo jaunimas susiskirstė darbui grupėse ir ieškojo alternatyvių faktų internete apie performansą, parengė prezentacijas. Labai nustebino pateikta lektoriaus videomedžiaga apie šiuolaikinį meną, jo išraiškas ir suvokimo galimybes. Stebint gimnazijos vadovei, labai pasidžiaugėme noriai ir labai šauniai dirbusių jaunuolių grįžtamojo ryšio  sesija ir refleksija. Po puikaus susitikimo su įdomiu jaunuoju menininku Baisogalos gimnazijos mokiniai išreiškė norą kuo dažniau dalyvauti panašaus pobūdžio veiklose. Baisogalos kultūros centras džiaugiasi sėkmingai antrus metus iš eilės startavusiu projektu mūsų miestelyje.  Šiais metais pagal šio projekto numatytas veiklas dar turėsime galimybę išvysti du monospektaklius: Alytaus miesto teatro režisierės A. Kavaliauskaitės spektaklį ,,Tylėja“ ir A. Špilevojaus mono spektaklį ,,Lapkričio 13“. Taip pat yra numatyta veikla tikslinei Dailės mokyklos mokinių grupei – graffiti dirbtuvės su garsiu jaunuoju menininku Adu Juška bei puiki Afrikos būgnų edukacija ir baigiamasis šventinis koncertas.                                                        Nors  Jaunųjų menininkų veiklos vyksta tik didžiuosiuose miestuose, tačiau Baisogalos kultūros centro vykdomas projektas susilaukė palaikymo ir ypač didelio jaunų žmonių susidomėjimo. 2024 m. balandžio–liepos mėnesiais vyksiantis projektas ,,Jaunimo Menoterapija“ orientuotas į visų sričių  ( tapyba, graffiti, fotografija, poezija, muzika, teatras) menininkus- profesionalus iki 35 metų. Projekto žiūrovai- įvairių meno sričių gerbėjai, neabejingi ne tik muzikai, dailei  ar teatrui, bet mokantys klausytis ir suprasti kitas meno rūšis. Renginių  ciklą sudarys 8 įvairių meno sričių renginiai.

        Baisogalos  kultūros centre organizuojamas projektas Jaunimo Menoterapija ne tik padovanos daug ypatingų akimirkų mūsų ir aplinkinių rajonų jaunimui, bet taip pat praturtins dar nematytais, kitokio formato, netradiciniais kūrėjų sprendimais.

    Baisogalas kultūros centras džiaugiasi galintis vykdyti projektą ,,Jaunimo Menoterapija“, kuriame tikimasi sulaukti iki 1500 skirtingo amžiaus regiono gyventojų, ir dėkoja savo  jauniesiems žiūrovams už domėjimąsi menu ir kultūrinio lygio kėlimą. Tad tikimės, jog Jaunųjų menininkų veiklos turės išliekamąją vertę- paskatins kultūros atsinaujinimo tendencijas regione, pratins prie kitokio požiūrio į kultūrą, skatins jaunus žmones nebijoti eksperimentuoti, nebijoti kurti ir savo kūryba dalintis su meno gerbėjais.

Project details

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.